Srebrne medale dla polskich win!

Projekt bez tytułu (8)

Konkurs International Competition of Terroir Wines jest jednym z najbardziej prestiżowych, niezależnych i obiektywnych konkursów na całym świecie. Wina oceniane są wyłącznie przez międzynarodowych ekspertów w dziedzinie enologii, uprawy winorośli, turystyki winnej, gastronomii, a także miłośników wina. Celem konkursu jest pokazanie, że można stworzyć jakościowo dobre wino z poszanowaniem natury, nie poddając go żadnym korektom. Jednocześnie ta jakość jest wynikiem miejsca, z którego pochodzi.

Konkurs jest wieloetapowy i składa się z pięciu paneli degustacyjnych, w których wina oceniane są na każdym panelu przez 5-osobowe jury.

Panel 1. Enolodzy i przewodniczy jury;
Panel 2. Winiarze, kierownicy laboratorium i specjaliści przetwórstwa winiarskiego;
Panel 3. Osoby pracujące na niższych szczeblach branży winiarskiej: np. sommelierzy, handlarze winem, szefowie kuchni,
Panel 4. Osoby, które zawodowo zajmują się zbieraniem informacji na temat winnic i wina,
Panel 5. Miłośnicy wina.

Wina degustowane są indywidualnie, nie porównawczo, a także anonimowo, dzięki czemu nikt z jury nie wie, jakie wino degustuje. 

Od początku prowadzenia Winnicy Wieliczka jest to pierwszy konkurs, w którym zdecydowaliśmy się wziąć udział. Do oceny poddaliśmy nasze dwa wina: Cuvée Seraf i Cuvée Regis. Oba wina otrzymały srebrne medale, co jest niezwykle cennym i ważnym wyróżnieniem.

Udostępnij