Partnerstwo z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich

obszwiej

2 projekty, w których partnerem jest WPW Vinaspora Sp. z o.o. znalazły się na liście wybranych projektów KSOW 6/2022 Województwa Małopolskiego!

Miło nam poinformować, że 10 maja 2022 r. Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia listy ocenionych operacji partnerów KSOW zgłoszonych do Jednostki Regionalnej KSOW Województwa Małopolskiego w naborze nr 6/2022 w ramach Planu Operacyjnego KSOW 2022 – 2023 Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i znalazły się na niej aż 2 projekty Instytutu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
w których jesteśmy partnerami.

Pierwszy projekt pn. Organizacja stoiska dla winiarzy i producentów cydrów z Małopolski podczas Targów WINO-Targi Polskich Win i Winnic 2022 w Poznaniu.

Głównym celem operacji jest zwiększenie liczy odbiorców (konsumentów) wina oraz cydrów od winiarzy z Małopolski, a także nawiązanie przez nich nowych znajomości

i kontaktów w branży winiarskiej. Targi WINO to szansa na zareklamowanie
i zaistnienie w polskiej branży winiarskiej.

Winiarstwo to rozwijająca się branża, ogromny potencjał eksportowy i produkty cieszące się ogromną popularnością.

Partnerzy dodatkowi projektu: P.P.U.H. Tłocznia Maurer, Krzysztof Maurer; WPW Vinaspora Sp. Z o.o.

Drugi projekt pn. Produkcja wyrobów z mleka dla profesjonalistów – skracanie łańcucha żywności.

Operacja ma na celu rozwój małego przetwórstwa na obszarach wiejskich poprzez rozbudowę małych serowarni. Uczestnicy szkolenia uzyskają wiedzę i umiejętności na temat produkcji serów długodojrzewających (warianty sera górskiego i goudy długodojrzewającej, serów pleśniowych z porostem pleśni, serów pleśniowych z niebieską pleśnią , jak również wiedzę na temat higieny personelu, higieny mleka, rodzajów drobnoustrojów używanych w produkcji serowarskiej, roli podpuszczki, etapów produkcji, procesu dojrzewania oraz sprzętu do produkcji serów i niezbędnego wyposażenia serowarni. Otrzymają wiedzę na temat podstaw formalno-prawnych rejestracji małego zakładu serowarskiego, a nawet poznają zasady marketingu internetowego, budowania dobrych relacji z klientem (obsługa klienta) i podstaw merchandisingu.

Partnerzy dodatkowi projektu: „Bacówka u Krzyśka” Krzysztof Łaś; WPW Vinaspora
Sp. Z o.o.

Odwiedź portal KSOW: www.ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich!

Udostępnij